Advertisements

اعتصاب غذای زندانی رامین حسین بناهایی در زندان های آخوندی

بوابة الفجر
زندانی سیاسی رامین حسین پناهی در اعتراض به بلاتکلیفی خود وهم‌چنین عدم انتقال وی به زندان مرکزی سنندج، از روز سه‌شنبه 14آذرماه در بازداشتگاه اطلاعات آخوندی در سنندج دست به اعتصاب‌غذا زده است.

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی که ابتدای تیرماه سال جاری توسط مأموران اطلاعات بازداشت شده بود، واز آن زمان تاکنون در سلولهای انفرادی اطلاعات سپاه واداره اطلاعات شهر سنندج به‌سر می‌برد.

اطلاعات از پدر رامین خواسته است که با وی ملاقات کند واز رامین بخواهد که به اعتصاب‌غذای خود پایان دهد، بعد از ملاقات، رامین اعلام داشته تا رسیدن به خواسته‌هایش به اعتصاب‌غذای خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است که پرونده این زندانی سیاسی به شعبه اول بیدادگاه ارجاع شده است، وبنا‌به گفته خانواده حسین پناهی سپاه پاسداران برای وی درخواست اعدام کرده است.

پیشتر در ۹تیرماه، سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌یی، بازداشت رامین حسین پناهی وچهار عضو خانواده‌اش را به‌مثابه ”ناپدید شدن اجباری” خواند وخواستار آشکارا شدن سرنوشت ومحل نگهداری آنان وهم‌چنین شفاف سازی در رابطه با وضعیت رامین حسین پناهی که پس از واقعه سنندج به‌صورت زخمی بازداشت شده است شد.

این سازمان از مقامهای رژیم ایران خواست هر چه سریعتر به آزادی سایر افرادی که صرفًا به‌خاطر نسبت خانوادگی با رامین حسین پناهی بازداشت شده‌اند اقدام کند، خانواده حسین پناهی نیز در همین رابطه در تظلم‌خواهی خود به گزارشگر حقوق‌بشر سازمان ملل، خانم اسما جهانگیر نامه‌یی نوشتند.