Advertisements

محکومیت نقش بی‌ثبات کننده رژیم ایران در جلسه شورای امنیت

بوابة الفجر
در جلسه‌یی که 27مهر 96 در شورای امنیت برای بررسی وضعیت خاورمیانه برگزار شده بود، خانم منال رضوان هماهنگ‌کننده هیأت عربستان سعودی در سازمان ملل‌متحد تصریح کرد:‌ رژیم ایران از برداشته شدن مجازاتهای توافق اتمی سوء‌استفاده می‌کند تا منطقه را بی‌ثبات کند وبرنامه موشکی خود را گسترش دهد.

او گفت کشورش برای از بین بردن خطر تروریستی رژیم ایران در سوریه وتمامی منطقه از استراتژی اعلام شده توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا حمایت می‌کند.

نماینده عربستان سعودی اضافه کرد در گذشته عربستان سعودی با این ایمان که جلوگیری از تسلیحات کشتار جمعی در منطقه وجهان ضروری است این توافق را مورد تأیید قرار داده بود ولی رژیم ایران درآمدهای اقتصادی ناشی از برداشته شدن مجازات ها را برای ادامه بی‌ثباتی در منطقه بکار گرفته است.

هم‌چنین این رژیم برنامه موشکهای بالستیکی خود را توسعه داده، واز طریق سپاه پاسداران، شبه‌نظامیان حزب‌الله وحوثی از تروریسم حمایت می‌کند، ما از دولت آمریکا می‌خواهیم برای مقابله با سیاستهای خصمانه رژیم ایران با هم‌پیمانانش در منطقه کار کند.

در این جلسه نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز از شورای امنیت خواست که سیاست هایش علیه رژیم ایران را تغییر دهد. او تأکید کرد شورای امنیت می‌بایست مماشات با رژیم ایران را که آنها را خصمانه وبی‌ثبات کننده وناقض قوانین بین‌المللی توصیف می‌کرد متوقف کند.

نیکی هیلی گفت:‌ رژیم ایران می‌بایست به‌خاطر برخوردهای خصمانه وبی‌ثبات کننده‌اش مورد بازخواست قرار گیرد، شورای امنیت فرصت دارد که سیاستش در قبال رژیم ایران را تغییر دهد.