اعتراف به افزایش خودکشی در میان دانشجویان

صورة أرشيفية
صورة أرشيفية
Advertisements
احمدی جامعه شناس در رژیم آخوندی به افزایش خودکشی دانشجویان اعتراف کرد وگفت:«سیستم ناکارآمد اداری، ناامیدی به آینده، عدم تناسب درآمد با هزینه‌ها، افسردگی وبیکاری از عوامل ودلایل خودکشی در میان دانشجویان است».

وی که روز چهارشنبه 5مهر مصاحبه‌اش با رسانه‌های حکومتی منتشر شد افزود: «از سال 60 تا الآن دولتها نتوانستند برای جوانان ودانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی اشتغال وکار ایجاد کنند، بنابراین بیکاری وناامیدی در بین دانشجویان نسبت به آینده خود بیداد می‌کند».

این کارشناس رژیم افزود افزود: «یکی از دانشجویانم در مقطع دکتری تحصیل می‌کرد ودر انتهای تحصیلش به بن‌بست رسیده بود؛ می‌گفت بعد از ارائه رساله کجا برم؟ آیا شغلی برای من وجود دارد؟ از طرفی هم باید قبول کرد که شکاف‌های طبقاتی در جامعه بیداد می‌کند، شرایط امروز با دهه 30تا 50 فرق کرده است، زیرا در حال حاضر کشورمان با بحران فارغ‌التحصیلی مواجه شده است.

اوایل دهه 80اداره پست در دولت اصلاحات در یک آگهی اعلام کرد که به تعداد زیادی پست‌چی نیاز دارد ومی‌خواهد افرادی را در مقطع ابتدایی استخدام کند، شاید باور نکنید؛ با این‌که اداره پست میزان سواد را ابتدایی زده بود، اما جوانان با میزان تحصیلات دیپلم، لیسانس، فوق‌لیسانس وحتی تعداد کمی هم در مقطع دکتری در آگهی استخدامی ثبت‌نام کرده بودند.

وی افزود: چرا راه دور برویم؟ یکی از نزدیکان را می‌شناسم که فارغ‌التحصیل دانشگاه خلبانی است وبه زبان انگلیسی هم تسلط دارد واز بیکاری با وام ماشینی گرفته کار می‌کند. پس تناسبی میان درآمدها با هزینه‌های زندگی وجود ندارد.