ADVERTISEMENT
Advertisements
ADVERTISEMENT
Advertisements

ضرب‌وشتم دستفروش توسط مأموران شهرداری در ارومیه

الجمعة 18/أغسطس/2017 - 06:01 م
Advertisements
ضرب‌وشتم دستفروش توسط مأموران شهرداری در ارومیه
Advertisements
محمد سمير
 
Advertisements
بنا‌ به گزارشهای دریافتی مأموران شهرداری رژیم در ارومیه روز پنجشنبه 26مرداد 96 در خیابان عطایی این شهر یک دستفروش محروم را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند ووسائل این دستفروش محروم را تخریب کرده واز بین بردند.

حمله وهجوم مأموران شهرداری ونیروی انتظامی به تهی‌دستانی که بر اثر بیکاری وفقر برای امرار معاش ناگزیرند به دستفروشی روی آورند ومصادره اموال ناچیز آنها یک روال ثابت در شهرهای مختلف کشور است.
قتل یک دستفروش محروم به نام مظفر عباسی به دست مأموران سرکوبگر شهرداری در قم با انزجار عمومی واعتراض دستفروشان این شهر روبه‌رو شد. این حادثه در روز جمعه ۲۰مرداد 96پس از آن روی داد که مأموران شهرداری مظفر عباسی را که با فروش میوه بر روی وانت بار زندگی محنت بار خود وخانواده‌اش را تأمین می‌کرد، مورد حمله قرار دادند. واو را به بهانه سد معبر به‌شدت مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند به‌نحوی که بر اثر شدت ضربات وارده جان باخت.
روز یکشنبه 22مرداد، رانندگان وانت بار، خروجی میدان میوه وتره‌بار قم را در اعتراض به کشته شدن این دستفروش مسدود کردند وشعارهای ضدحکومتی سر دادند. شب قبل از آن نیز گروهی از دستفروشان در حالی‌که تعدادی از مردم هم به آنها پیوسته بودند، در اعتراض به این جنایت آشکار، در بلوار شاهد قم دست به تجمع زدند.

روز چهارشنبه یازده مرداد 96 دستفروشان ومیوه فروشان شهرستان جیرفت؛ در مقابل شهرداری رژیم تجمع کردند،تجمع‌کنندگان به شرایط بد معیشتی وهزینه بالای اجاره غرفه‌ها اعتراض کردند.

روز پنجشنبه ۲۲تیرماه 96؛ مأموران سد معبر در گرگان؛ به‌صورت وحشیانه‌ای به دستفروشان محرومی که برای امرار معاش مشغول فروش میوه واجناس خود بودند حمله کرده وکلیه اموال واجناس آنان را تخریب کرده وبه غارت بردند.

بنا‌ به گزارشهای دریافتی روز شنبه 28اسفند 95 از ساعت ۸ صبح جمعی از دستفروشان، از خیابانهای محدوده میدان بهارستان تا چهارراه سرچشمه واز میدان بهارستان تا چهارراه استانبول به‌صورت گسترده مستقر شدند.
تعداد زیادی از دستفروشان که با خانواده‌هایشان بودند گفتند به هر قیمت تصمیم دارند بساط دستفروشی خود را پهن کنند.
دستفروشان ساعت 0915 همزمان همه با هم بساط شان را پهن کرده ومشغول فروش شدند.
گزارشهای رسیده حاکی است که در چند نقطه دستفروشان با نیروهای سرکوبگر انتظامی ومأموران شهرداری درگیر شدند وآنها را وادار به عقب‌نشینی کردند.
Advertisements
تعليقات Facebook تعليقات بوابة الفجر
Advertisements
هل تتوقع انخفاض سعر الدولار الفترة المقبلة ؟
ads
الدوري الإنجليزي الممتاز
أستون فيلا
-
x
21:00
-
وست هام يونايتد
الدوري الإيطالي
تورينو
-
x
20:45
-
ليتشي
الدوري الإيطالي
دوري أبطال آسيا 2019
السد - قطر
-
x
17:45
-
النصر - السعودية