ADVERTISEMENT
Advertisements
ADVERTISEMENT
Advertisements

تحلیلگر امور خاورمیانه در لندن: باید شبه‌نظامیان رژیم ایران را از عراق و سوریه اخراج کرد

السبت 28/أكتوبر/2017 - 07:49 م
Advertisements
تحلیلگر امور خاورمیانه در لندن: باید شبه‌نظامیان رژیم ایران را از عراق و سوریه اخراج کرد
Advertisements
الفجر
 
Advertisements
یک تحلیلگر امور خاورمیانه در لندن می‌گوید اظهارات رکس تیلرسون در مورد اخراج شبه‌نظامیان خارجی از عراق وسوریه سیاست درستی است وباید پیگیری شود.

تلویزیون فرانس 24پنجشنبه 4آبان 96:کایل اورتون کارشناس انجمن هنری جکسون در لندن: پیام رکس تیلرسون درست است که رژیم ایران باید عراق را ترک کند، شبه‌نظامیان عراقی تمام مدت در ایران بوده وآنجا کار کرده‌اند، سران آنها هادی العامری وابومهدی مهندس هستند که هر دو عوامل رژیم ایران هستند. آنها به مدت دهها سال در ایران بوده‌اند، کسانی که الآن تحت عنوان حشدالشعبی هستند همان شبه‌نظامیان رژیم ایران هستند که در سالهای 2003 تا 2011 علیه آمریکاییان در عراق جنگیدند.

رژیم ایران حشدالشعبی را به سرعت راه انداخت واکنون دنبال آن است که آن را در نیروهای عراقی ادغام کند، برای همین ریشه‌کنی آنها سخت است ولی پیام تیلرسون پیام خوبی بود، اگر قرار باشد مسائل عراق حل وفصل شود باید افراطی‌ترین بازیگران ار از آن خارج کنید.

بیرون کشیدن نیروهای آمریکایی از عراق واز منطقه راه را برای رژیم ایران هموار کرد، یکی از نقاطی که می‌توان به‌خوبی پیام آقای تیلرسون را آزمایش کرد سوریه است که بسیاری از شبه‌نظامیان عراقی به آنجا اعزام شدند، آنها هم به‌لحاظ ایدئولوژیکی وهم به‌لحاظ مادی برای رژیم ایران کار می‌کنند.

آنها توسط رژیم ایران به سوریه اعزام شده‌اند تا رژیم بشار اسد را سرپا نگه دارند برای همین آنها در آنجا شبه‌نظامیان خارجی هستند، آنها نیروی اشغالگر هستند وآمریکا می‌تواند با قدرت آنها را از سوریه بیرون کند، این شامل گروههایی نظیر حزب‌الله لبنان نیز می‌شود، سوریه نقطه‌یی است که آمریکا می‌تواند این شبه‌نظامیان را پس بزند، در حالی که داعش عقب‌نشینی می‌کند رژیم ایران خلأ آن را پی می‌کند، آمریکا باید اقدامی در این رابطه بکند وشبه‌نظامیان را به کشورهایشان برگرداند.
Advertisements
المزيد عن:
تعليقات Facebook تعليقات بوابة الفجر
Advertisements
هل تتوقع انخفاض سعر الدولار الفترة المقبلة ؟
ads
مباريات دولية ودية - منتخبات
التشيك
0
x
19:00
3
إيرلندا الشمالية
مصر
1
x
19:00
0
بوتسوانا
التصفيات المؤهلة ليورو 2020
بلغاريا
-
x
20:45
-
إنجلترا
أوكرانيا
-
x
20:45
-
البرتغال
فرنسا
-
x
20:45
-
تركيا