کیهان خامنه ای‌: برجام منطقه‌یی اروپا علیه نظام

صورة أرشيفية
صورة أرشيفية
Advertisements
کیهان خامنه‌ای در مطلب اصلی خود با عنوان «برجام منطقه‌یی اروپا علیه» نوشت: کشورهای اروپایی معتقدند آنچه رئیس‌جمهور آمریکا در درون برجام دنبال آن می‌گردد در کنار برجام قرار داشته وبه اندازه خود برجام مشروعیت دارد والزام‌آور می‌باشد، یعنی قطعنامه 2231 وبیانیه مشترک کشورهای 5+1.

آمریکا واروپا از آن‌جایی که در اصل ضرورت مهار قدرت رو به افزایش منطقه‌یی نظام وحدت‌نظر دارند به‌زودی به توافق می‌رسند وهمان‌طور که به‌طور ضمنی در نطق روز جمعه 21مهرماه ترامپ آمد، جبهه دوباره‌ای مرکب از این کشورها علیه نفوذ منطقه‌یی نظام ذیل واژه «تروریزم» شکل می‌گیرد.

آنان گمان می‌کنند در ایران دولتی بر سر کار است که در برابر فشار تسلیم می‌شود این البته تصور درستی نیست.

کیهان خامنه‌ای در مطلب دیگری با عنوان «اروپا شریک دزد است نظام را از چاله به چاه نیندازید!» نوشت: امید بستن به اروپایی‌ها برای در امان ماندن از تهدید آمریکا، افتادن از چاله به چاه وبه عبارتی در دام شغال افتادن از هراس چنگ ودندان نشان‌دادن گرگ است.

کیهان خامنه‌ای با اشاره به باند رقیب نوشت: (برای آنان) در حقیقت برجام نه به‌عنوان عاملی برای لغو تحریم‌ها، بلکه نقشه راهی برای نرمال سازی (نظام) است، به همین دلیل است که تاکنون تقریبًا وتحقیقًا هیچ دستاوردی نداشته است.

در حال حاضر دو گروه سهل‌اندیش ومأموریت‌دار با بازی در پازل دشمن، نقش جاده صاف‌کنِ طرح‌های مغایر با منافع (نظام) را ایفا می‌کنند.

یک روزنامه دیگر این باند (وطن امروز 30مهر 96) نیز خطاب به حامیان برجام در درون رژیم نوشت: (آنان) هم‌چنان همان رویکرد برجامی ومذاکره ومعامله با نظام سلطه را دنبال می‌کنند. امضای اسنادی چون 2030یا رفتن زیر بار استانداردهای "اف آی تی اف" FATF یا تلاش برای عضویت در سازمان تجارت جهانی در واقع تکرار همان مدل برجام است اما تعمیم مدل برجام به حوزه‌های دیگر در عین اذعان به بی‌فرجامی وشکست آن در یک آزمایش بزرگ وپرهزینه، در ذات خود متناقض است.