خبرگزاری رویتر:‌ پنتاگون زمینه‌های جدیدی از فشار بر رژیم ایران را شناسایی کرده است

بوابة الفجر
Advertisements
به گزارش خبرگزاری رویتر ارتش آمریکا روز جمعه ۲۱مهر ۹۶ اعلام کرد که زمینه‌های جدیدی مشخص شده است که می‌تواند با متحدان خود برای تأمین فشار بر رژیم ایران در حمایت از استراتژی جدید دونالد ترامپ، که وعده‌ی رودررویی بیشتر با تهران را می‌دهد، کار کند.

بنا‌ به این گزارش دونالد ترامپ در روز جمعه وعده داده است که به‌طور گسترده‌تری روی موضوع رژیم ایران، از جمله حمایت از گروه‌های افراطی در خاورمیانه، متمرکز باشد.

سرگرد آدریان رنکین-گالووی سخنگوی وزارت دفاع، به خبرگزاری رویتر گفت که پنتاگون موقعیت نیروها وهم‌چنین طراحی خود را ارزیابی می‌کند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، نیز گفت که هدف اول او برای گفتگو با متحدان ایالات متحده در اروپا، خاورمیانه ودیگر نقاط این است که درک مشترکی از اقدامات رژیم ایران داشته باشیم.

وی افزود: 'قطعا ما قصد داریم آنها را از حمل ونقل تسلیحات به مکانهایی مانند یمن ومواد منفجره به بحرین ودیگر مواردی که با همتایانش، مانند حزب‌الله لبنان، باز داریم.

خبرگزاری رویتر افزود:‌ پنتاگون روز جمعه جزئیات تعدادی از نگرانی عمده در مورد رژیم ایران، از جمله توسعه موشک بالستیک وحملات سایبری علیه ایالات متحده ومتحدان آمریکا را شرح داد.

پنتاگون قول داد تا فعالیتهای مشترک امنیتی ایالات متحده با متحدان منطقه ایش را بازبینی کند، چیزی که می‌تواند منجر به تغییرات فروش اسلحه وتمرینات نظامی در ایالات متحده شود.

این هم‌چنین نشان از تمایل آنها به بررسی موقعیت استقراری نزدیک به ۷۰هزار نیروی آمریکایی را که پنتاگون می‌گوید در خاورمیانه مستقر است، نشان می‌دهد، با این حال، ماتیس گفت: 'در حال حاضر ما وضعیت خود را تغییر نمی‌دهیم'.