محاکمه جاسوسان رژیم ایران در عربستان

بوابة الفجر
Advertisements
نیروهای امنیتی عربستان موفق شدند یک گروه ۵نفری از مزدورانی که برای رژیم ایران جاسوسی می‌کردند را دستگیر کنند، این گروه به برخی تروریستها در استان القطیف سلاحهایی را داده بود که از ایران قاچاق شده بودند.

روزنامه عکاظ ۳شهریور ۹۶در این باره نوشت، یکی از این افراد کسی است که خامنه‌ای یک هدیه ۵هزار دلاری به وی داده بوده است که به دست فرد دیگری به نام احمد المغسل برساند تا هدیه ومشوقی برای ادامه جاسوسی علیه عربستان برای رژیم ایران باشد، احمد المغسل هم‌اکنون در چنگ نیروهای امنیتی عربستان است.

روز پنجشنبه اولین جلسه محاکمه این افراد در ریاض برگزار شد، این افراد برای رژیم ایران جاسوسی می‌کردند ودر دوره‌های آموزشی علوم نظامی وآموزش مواد انفجاری در پادگانهای سپاه شرکت کرده‌اند.

در جریان دادگاه پنجشنبه مشخص شد که احمد المغسل پشت حادثه انفجار برجهای خبر بوده است وقبل از دستگیری در لبنان وانتقالش به عربستان در ایران اقامت داشته است واین پنج نفر جدید هم تحت مسئولیت وی بوده‌اند ووی بر آموزش آنان در پادگانهای سپاه نظارت داشته است.

در این دادگاه متهم ردیف اول به جاسوسی وسرسپردگی برای رژیم ایران وسفر به ایران وآموزش گرفتن در پادگانهای سپاه وشرکت در ایجاد یک گروه تروریستی برای انفجار وترور وارتباط با احمد المغسل متهم شده است، بقیه متهمین نیز با اتهاماتی مشابه مواجه هستند.