ADVERTISEMENT
Advertisements
ADVERTISEMENT
Advertisements

بازداشت حمید بقایی معاون پاسدار احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری وی

الأحد 09/يوليه/2017 - 11:22 م
Advertisements
بازداشت حمید بقایی معاون پاسدار احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری وی
Advertisements
محمد سمير
 
Advertisements
علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌یی پاسدار احمدی‌نژاد، روز یکشنبه 18تیر 96 اعلام کرد حمید بقایی، معاون اجرایی پاسدار احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری وی مجددًا بازداشت شد. وی افزود بقایی به این دلیل بازداشت شده که نتوانسته وثیقه ۵۰میلیارد تومانی را فراهم کند.

رسانه‌های حکومتی گزارش دادند به دستور بازپرس، حمید بقایی با همراهی مأموران اعزامی از سوی دستگاه قضایی، از مقابل منزل بازداشت وبه دادسرا برده شد.

حمید بقایی یک سال ونیم پیش، بعد از بیش از هفت ماه بازداشت، بدون اعلام حکم قضایی وبا قید کفالت آزاد شد.

بیشتر بخوانید
با اوجگیری تضادهای باندهای درونی رژیم بر سر چپاول اموال مردم، حمید بقایی دومین مقام ارشد در دولت پاسدار احمدی‌نژاد روز هجدهم خرداد به جرم فساد وتخلفات مالی بازداشت شد.

در این رابطه رسانه‌های باند رفسنجانی- روحانی مواردی از دزدیهای او را فاش کردند.

وکیل بقایی نیز در دفاع از او نتوانست منکر بعضی از اعمال خلاف او بشود ودر عین‌حال که خواست به‌نحوی فساد این مقام دولت احمدی‌نژاد را توجیه کند، در مورد یکی از تخلفات او گفت: ”طبق اسناد ومدارک موجود، اتهامی که به آقای بقایی منتسب شده مربوط است به اواخر دولت دهم که بحث پرداخت پاداش به برخی وزرا، مسئولان ومقامات دولتی مطرح بوده ونهایتًا تصمیم گرفته می‌شود به جای پرداخت پاداش مستقیم به این افراد، مبلغ 300 میلیون تومان توسط نهاد ریاست‌جمهوری به صندوق قرض‌الحسنه‌ای که 16نفر از مقامات ومسئولان دولتی از آن صندوق وام گرفته بودند، پرداخت شود تا از محل این 300 میلیون تومان تمام یا بخشی از وامهای دریافتی این افراد از آن صندوق تا سقف 25 میلیون تومان تسویه شود“ (خبرگزاری تسنیم31خرداد94).

اما افتضاح دزدی بقایی بزرگتر از آن است که قابل توجیه باشد وهر چه از بازداشت او زمان بیشتری می‌گذرد، ابعاد تازه‌یی از چپاول او برملا می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا20تیر 94 وبه‌نقل از سخنان رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری رژیم، معاون احمدی‌نژاد ”پرونده قطوری از تخلفات مالی دارد“.

خبرگزاری حکومتی ایسنا ازقول محمد اشرفی اصفهانی می‌نویسد پرونده دزدی بقایی ”فاجعه‌ای بزرگتر از پرونده زنجانی (بابک زنجانی) “ است.

به نوشته این خبرگزاری حکومتی ممکن است دامنه تخلفات این مقام رژیم ”دامنگیر شخص احمدی‌نژاد هم شود“.

یکی از موارد تخلفاتی که اشرفی اصفهانی به‌نقل از یکی از مسئولان امنیتی رژیم به آن اشاره می‌کند این است ”که بقایی در 10 کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است وآن‌قدر خورده وبرده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده واز کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه این‌که برگردانیم!».

با وجود اظهارات اشرفی اصفهانی در مورد پرونده قطور معاون احمدی‌نژاد، اما به نظر می‌رسد ماجرای دزدی در دولت ”پاکدست“ ! که مورد تأیید ولی‌فقیه نظام بود، به دزدی محمدرضا رحیمی وحمید بقایی ختم نمی‌شود، در این رابطه روزنامه حکومتی شرق 6تیر 94 می‌نویسد: ”این دو مورد اخیر را بگذارید کنار فسادهای دیگری که در دوران صدارت اصول‌گرایان رخ داده است تا به خوبی مشخص شود وقتی از صبر وتحمل بی‌نظیر مردم در قبال عملکرد اصول‌گرایان می‌گوییم یعنی چه؟ دوستان اشتباه نکنیم ومراقب آدرسهای غلط باشیم! تمام ماجرا را نباید محدود به رحیمی، بقایی و... نمود.

داستان فراتر از این حرفهاست“. این روزنامه با اشاره به فعالیت مأموران سازمان بازرسی کل کشور رژیم در زمینه کشف فساد مقامات حکومتی، می‌نویسد بازرسان این نهاد در یکی از این بازرسیها متوجه اختلاس 15میلیاردی در بنیاد شهید رژیم شده‌اند.


سپس تأکید می‌کند که میزان اختلاس فقط منحصر به اختلاس 15میلیاردی نیست، بلکه میزان فساد مالی در این بنیاد بسا بیشتر است چنان‌که در زمینه فساد بنیاد شهید «۵۰۰ صفحه گزارش وبیش از ۳۰ هزار سند آماده است» که رد پای مسعود زریبافان سومین معاون احمدی‌نژاد در این اختلاسها وجود دارد.

البته در جایی که ولی‌فقیه نظام از بورسیه‌های غیرقانونی به نورچشمی‌های نظام در دوران احمدی‌نژاد به‌طور آشکار دفاع می‌کند، موارد این چنینی در نظام آخوندی طبیعی است. بعبارت دیگر چگونه ممکن است که بدون چتر حمایتی خامنه‌ای، این چنین در ”خدمت “به مردم! اموال آنها را غارت کرد. ؟
Advertisements
تعليقات Facebook تعليقات بوابة الفجر
Advertisements
هل تتوقع انخفاض سعر الدولار الفترة المقبلة ؟
ads
الدوري الأوروبي
كارباغ اغدام - إذربيجان
-
x
18:55
-
إشبيلية - إسبانيا
بازل - سويسرا
-
x
18:55
-
كراسنودار - روسيا
خيتافي - إسبانيا
-
x
18:55
-
طرابزون سبور - تركيا
رين - فرنسا
-
x
18:55
-
سيلتك - إسكوتلندا
بي إس في آيندهوفن - هولندا
-
x
18:55
-
سبورتينج لشبونة - البرتغال
روما - إيطاليا
-
x
18:55
-
إسطنبول باشاك شهير - تركيا
مانشستر يونايتد - إنجلترا
-
x
21:00
-
وولفسبيرجر - النمسا
إسبانيول - إسبانيا
-
x
21:00
-
فرينكفاروزي - المجر
جلاسكو رينجرز - إسكوتلندا
-
x
21:00
-
فينورد روتردام - هولندا
آينتراخت فرانكفورت - ألمانيا
-
x
18:55
-
آرسنال - إنجلترا
دوري كأس الأمير محمد بن سلمان
ضمك
-
x
17:50
-
الشباب
الرائد
-
x
19:20
-
التعاون