ADVERTISEMENT
Advertisements
ADVERTISEMENT
أخر الأخبار
Advertisements

فضای مجازی تهدید برای رژیم فرصت برای مردم

الثلاثاء 30/مايو/2017 - 10:52 م
Advertisements
فضای مجازی تهدید برای رژیم فرصت برای مردم
Advertisements
محمد سمير
 
Advertisements
فضای مجازی همواره از نگرانیهای این رژیم بوده وخودش را به هر آب وآتشی زده تا جلوی آن را بگیرد اما هر چه بیشتر تلاش کرده بیشتر شکست خورده است.

همواره آگاهی ودستیابی به اطلاعات سانسور نشده، دشمن دیکتاتورهاست، به‌خصوص رژیم آخوندی که مدام تلاش کرده نه تنها اطلاعات به مردم نرسد بلکه اطلاعات را وارونه ودرست برعکس به مردم بدهد.

اما پیشرفت تکنولوژی راه را بر دیکتاتوری ولایت فقیه بسته که بتواند همه چیز را سانسور کند، لذا مدعی می‌شود که ممنوعیت فضای مجازی خوب نیست در عین‌حال تلاش می‌کند که اطلاعات را خودش وارد این فضا کند واز این طریق فضای مجازی را کنترل کند.


اما آخوند روحانی كه مدعی منشور حقوق شهروندی است، به‌اصطلاح منشور به حریم خصوصی تأکید دارد، فضای مجازی هم جزو حریم خصوصی وحقوق شهروندان است، اما توضیح نمی‌دهد که چرا فیس‌بوک وتوییتر هنوز فیلتر می‌شوند، پخش زنده اینستاگرام وارتباط صوتی پیام‌رسان تلگرام فیلتر می‌شوند، این جاست که روغن ریخته پیشرفت علمی نذر امامزاده که نه، بلکه نذر خود شیخ شیاد می‌شود.


اما در جنگ قدرت، آخوند روحانی به‌شدت به هر ابزاری نیاز داشت، یکی از آنها فضای مجازی بود، که نشان داد که چرا از فضای مجازی دفاع می‌کند.
آگاهی مردم ایران در کنار دستیابی به اطلاعات آزاد سانسور نشده، امواجی را به‌وجود می‌آورد که دیکتاتوری ولایت فقیه را خیلی می‌ترساند. اطلاعات به‌سر عت گسترش می‌یابد ودجالیت این رژیم را دود می‌کند، وراه را برای احقاق تمام خواسته‌های مردم ایران باز می‌کند.

سوالی که در این بین پیش می‌آید این است که چرا رژیم یک بازی دوگانه سر فضای مجازی دارد، بالاخره یا باید قاطعانه بایستد وتمام فضای مجازی را ببندد، یا این‌که باز کند وکاری به کار مردم نداشته باشد

واقعیت این است که تا جایی که به این رژیم بر‌می‌گردد می‌خواهد که تمام فضای مجازی را ببندد، اما اگر این اتفاق نیفتاده، در توان این رژیم نبوده، یعنی تکنولوژی وپیشرفت آن دست رژیم را بسته است. واقعیت این است که این رژیم خودش بالاترین منکر وزشتی است، در حاکمیت این رژیم روزی نیست که فساد اخلاقی در هر گوشه این حکومت رو نشود وبه گفته مهره‌های دانه درشت خودشان فساد سیستماتیک وشبکه‌یی غوغا می‌کند. بنابراین همه این حرفهای رژیم بهانه‌یی برای پوشاندن ترس اصلی است، در سایتهای رژیم در فضای انتخابات رژیم آمده بود «تحرکات فضای مجازی مجاهدین هم این روزها در اوج خود بود وکانالهای منتسب به این جریان، کمپین تحریم انتخابات راه انداختند ویا مردم را به شورش خیابانی دعوت کردند».

یا گروهی از عوامل باند خامنه‌ای در کنار تصویر بنری که از فراز پل ستارخان آویخته شده، با این کلمات بیان کردند: «فتنه بزرگ در راه است، گزارشهای دریافتی حاکیست عکس مریم رجوی، در چند نقطه از شهر تهران دیده شده است». همه هم می‌دانند که منظور رژیم از کد فتنه قیام است.

بنابراین ترس رژیم از همین نیروست که بی‌تردید در پیوند با لشکر گرسنگان وبیکاران وحاشیه نشین‌ها دمار از روزگار این رژیم در خواهند آورد.
Advertisements
تعليقات Facebook تعليقات بوابة الفجر
Advertisements
هل تتوقع انخفاض سعر الدولار الفترة المقبلة ؟
ads
دوري كأس الأمير محمد بن سلمان
العدالة
-
x
17:20
-
أبها
الفيحاء
-
x
17:35
-
الوحدة
النصر
-
x
19:20
-
الحزم
السوبر المصري
الأهلي
-
x
20:00
-
الزمالك