ADVERTISEMENT
Advertisements
ADVERTISEMENT
Advertisements

بمبهای کنار جاده‌یی رژیم ایران در درعا از مردم سوریه قربانی می‌گیرد

الإثنين 08/مايو/2017 - 10:07 ص
Advertisements
بمبهای کنار جاده‌یی رژیم ایران در درعا از مردم سوریه قربانی می‌گیرد
Advertisements
عمر رأفت
 
Advertisements


شبه‌نظامیان جنایتکار رژیم ایران و باندهای بشار اسد از هر شیوه‌ای برای قتل و کشتار مردم سوریه استفاده می‌کنند. به استان درعا در جنوب سوریه میریم جایی که اهالی را در مناطق آزاد شده با بمبهای کنار جاده‌یی به قتل می‌رسانند.

هنگامیکه خودروی او هدف بمب کنار جاده‌یی قرار گرفت به‌شهادت رسید. این خبری است که تقریباً به‌طور روزانه در شبکه‌های اجتماعی در جنوب سوریه منتشر می‌شود.

این حوادث در جاهایی تکرار می‌شود که در نقطه تماس بین مناطق آزاد شده و مواضع گسترش شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران و اسد واقع شده است. جاده نعیمه شاهد چندین عملیات علیه خودروها با بمبهای کنار جاده‌یی بود. شماری نیز در جاده بصرالحریر و جاده‌های دیگر کشته شدند.

این خودرویی است که در جاده نعیمه توسط شبه‌نظامیان رژیم اسد با بمب کنارجاده‌یی منهدم شده است.

بعد از هر حادثه تروریستی، شبه‌نظامیان اسد با انتشار فیلمهایی با لوگوی «اعلام حربی»، همان شیوه‌های تروریستی داعش را به نمایش می‌گذارند که از زمان حضورش در جنوب سوریه برای ترور فرماندهان ارتش آزادی یا شخصیتهای انقلاب استفاده می‌کند.

آنچه که در اطلاعیه‌های شبه‌نظامیان رژیم توجهات را به خود جلب می‌کند، اصطلاح بمبهای کنارجاده‌یی به جای مین است. بنابراین با آنچه که ارتشهای کلاسیک در جاده‌ها استفاده می‌کنند کاملاً فرق می‌کند. اینجاست که اعمال تروریستی شبه‌نظامیان رژیم کاملاً با کارهای تروریستی داعش تناسب دارد. بنابراین نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان رژیم و داعش از یک منبع آموزش دیده‌اند.

یک شیخ:
«در این جاده قربانیان زیادی جان باختند. ما امیدواریم که ارتش آزادی سوریه این جاده‌ها را امن کند تا دیگر این مصیبتها تکرار نشود. روز گذشته دو نفر و روز قبلتر هم دو نفر دیگر کشته شدند این مسیر الآن به جاده مرگ تبدیل شده است. این جاده یا باید بسته شود یا این‌که حفاظت آن را بالاتر ببرند که دیگر این حوادث تکرار نشود».

تکرار حوادث تروریستی در مناطق تماس با شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران، مسئولیت جدیدی را بر گردن ارتش آزادی سوریه می‌گذارد که جاده‌هایی را که به صحنه جنایتهای رژیم اسد وشبه‌نظامیان تبدیل شده و شهروندان را کشتار می‌کند و کادرهای دفاع مدنی هم از این ترورها مستثنی نیستند، حفاظت کند. کادرهای دفاع مدنی که برای نجات جان شهروندان به مکانهای انفجار می‌شتابند، خود، هدف بمبهای کنار جاده‌یی شبه‌نظامیان رژیم قرار می‌گیرند.

Advertisements
تعليقات Facebook تعليقات بوابة الفجر
ads
Advertisements
هل تتوقع انخفاض سعر الدولار الفترة المقبلة ؟
ads
الدوري الإنجليزي
وست هام يونايتد
-
x
15:00
-
مانشستر يونايتد
كريستال بالاس
-
x
15:00
-
وولفرهامبتون
آرسنال
-
x
17:30
-
أستون فيلا
تشيلسي
-
x
17:30
-
ليفربول
الدوري الإسباني
خيتافي
-
x
12:00
-
ريال مايوركا
إسبانيول
-
x
14:00
-
ريال سوسييداد
فالنسيا
-
x
16:00
-
ليجانيس
أتلتيك بيلباو
-
x
18:30
-
ديبورتيفو ألافيس
إشبيلية
-
x
21:00
-
ريال مدريد
الدوري الإيطالي
بولونيا
-
x
15:00
-
روما
ليتشي
-
x
15:00
-
نابولي
الدوري الألماني
بوروسيا مونشنغلادباخ
-
x
15:30
-
فورتونا دوسلدورف
آينتراخت فرانكفورت
-
x
18:00
-
بوروسيا دورتموند
الدوري المصري الممتاز
أسوان
-
x
15:00
-
مصر المقاصة
الانتاج الحربي
-
x
17:30
-
نادي مصر
وادي دجلة
-
x
17:30
-
طنطا‏
المصري البورسعيدي
-
x
20:00
-
حرس الحدود
الدوري الفرنسي الدرجة الأولى
رين
-
x
15:00
-
ليل
ليون
-
x
21:00
-
باريس سان جيرمان