ایران سعی می کند ازطریق فیلتر ومسدود شدن شبکه های اجتماعی مردم ایران سرنگون می کند

مردم ایران
مردم ایران
Advertisements
به گزراش الفجر ویمن عربی ، ،از طریق فیلتر شبکه های اجتماعی بر مردم کنترل می کنند واگر کسی در باره رویدادهای سیاسی ومذهبی صحبت کرد به زندان برود مانند این کسانی که ۳۶ سال زندان برای سه ایرانی فعال در تلگرام است

 وامروز ايران به اينستاگرام مسدود شد برای اینکه ایران می خواهد که به هیچ وسیله مردم ایران کنترل می کند 
مسدود شدن امکان پخش زنده اینستاگرام در ایران به دستور مقام قضایی
سرویس پخش زنده ویدئو در اینستاگرام از حدود ساعت سه بعدازظهر روز پنج‌شنبه هفتم اردیبهشت ۹۶ در تهران مسدود شده و برای کاربران قابل استفاده نیست.

کمپین حقوق بشر در ایران با اعلام این خبر گفته است که یک منبع نزدیک به شرکت ارتباطات زیرساخت هم این موضوع را تأیید کرده است. او که خواسته است نامش فاش نشود گفته است که مسدودسازی پخش زنده در اپلیکیشن اینستاگرام بر اساس دستور مقام‌های قضایی صورت گرفته است.

اینستاگرام در ایران فیلتر نیست و کاربران زیادی در ایران از این اپلیکیشن استفاده شخصی و تجاری می‌کنند.

فعالان ستادهای انتخاباتی به‌خصوص فعالان سیاسی و مدنی نزدیک به دولت حسن روحانی و کسانی که در ادبیات سیاسی ایران از آنان به عنوان اصلاح‌طلب یاد می‌شود، حضور پر‌رنگ‌تری در اینستاگرام دارند و در فاصله سه هفته مانده تا انتخابات، فیلتر سرویس پخش زنده اینستاگرام فعالیت این افراد و گروه‌ها را بیش از دیگر گروه‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ستاد انتخاباتی حسن روحانی با اعلام جدول پخش زنده برنامه‌های کاندیدای مورد حمایت خود بنا داشت تمام سخنرانی‌های فعالان سیاسی در ستاد‌های انتخاباتی را با استفاده از اینستاگرام (و توییتر) به صورت زنده پخش کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی، اینستاگرام بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون کاربر در ایران دارد.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فن‌اوری اطلاعات، اسفند ماه سال ۱۳۹۵ در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای فیلتر قابلیت پخش زنده ویدئو در اینستاگرام وجود دارد یا نه، گفته بود که این مسأله با همراهی دستگاه‌های دیگر در حال بررسی‌ست.

واعظی اما روز شنبه ۲۴ بهمن ۹۴ گفته بود که دولت قصد ندارد شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام را فیلتر کند: