حقوق بشر در ایران.. اعدام ها و قتل های سیاسی و دستگیری برجسته ترین تراژدی در حكومت خامنئي (قسمت اول)

 حكومت خامنئي
حكومت خامنئي
Advertisements


حقوق بشر در ايران یکی از چیزهایی كه رژیم ایران در واقعیت نشان می دهد، رژیم ایران در واقعیت نشان می دهد در كشور خامنئي وروحاني.

1- اعدام ها و قتل های سیاسی

نمایندگی مورد اعدام در اتهامات سیاسی بدون منصفانه یا امکان درخواست تجدید نظر به یک روند قضایی در حوزه های قضایی بالاتر بزرگترین نقض حقوق بشر، که نیاز به این قبیل سوء استفاده از حق خود برای زندگی در دسترس است.

در سال 1996،   سازمان بین المللی اعلام كرد كه حقوق بشر شمارش 110 مورد اعدام زندانیان سیاسی، از جمله سه متعلق به ناسیونالیسم کردی، و در نوامبر همان سال در 137 سیاستمدار مخالف دیگر اعدام شد.
و همچنین شاهد 1996 قتل روشنفکران پراکنده و دیگر مخالفان سیاسی، به عنوان مثال، در سال گفت رخ داده است، از کشته شدن فعال سیاسی فرج سرکوهی، که در فوریه دستگیر شد و پس از آن دو ماه ناپدید شد و پیدا شده بعد از آن مرده را با چند ضربه چاقو به در حادثه قفسه سینه پیدا شده است، هوش متهم شده است ایران.
وضعیت مشابه در سال بعد 1997، سردبیر مجله "میلارد" ابراهیم زلزادي، از آنجا که از یک مقاله که در آن او نقض حقوق بشر مورد انتقاد قرار بازداشت شد مشابه بوده و با یک جسم تیز در 29 مارس / مارس همان سال مرده پیدا شد.

دیگر قتل و همچنین وکیل محمد اسدی در 9 آگوست سال 1997 پس از او در چند مورد، از جمله دخالت در کودتای نافرجام در سال 1980 متهم شده بود، و قبل از انقلاب، و عضویت در یک لژ ماسونی جهانی اسرائیل مراجعه کنید.

این وقایع پس از اخذ آنها شورای امنیت ملی، است که توسط آقای محمد خاتمى، مسئولیت رهبری به استعفای قربان علی وزیر اطلاعات دری نجف آبادی و برخی از دستیاران او منجر شد، و آنها آن را به نقل از Bactchaffhm دوربین ظریف و پیچیده نمی تواند در دسترس به افراد عادی، به ویژه از خانه از سیاستمداران ایرانی تحت حفاظت شد امنیت. سازمان بین المللی ناظر رسوایی حقوق بشر در نظر گرفته، این نتیجه یک دولت فاسد تمرین قتل به عنوان یک سلاح سیاسی است. (2000 گزارش).

2- دستگیری

زندگی سیاسی ایران موارد حبس و بازداشت برای مدت طولانی دیده است بدون حمایت مسئول حقوقی و یا خاص در علاوه بر این به دستگیری برنده مخالف سیاسی، همه تحت اتهامات بسیاری از محافظه کاران که بسیاری از دادگاه ها در ایران، که از ابزار دادگاه ابزار در نظر گرفته کنترل حفظ دستاوردهای انقلابی.
هیچ آمار دقیقی در مورد تعداد بازداشت شدگان سیاسی وجود دارد ، و دلیل این امر این است که بسیاری از زندان های ایران توسط سازمان های حقوق بشر محلی و یا بین المللی کنترل شده نیست، و در چند مورد که در برخی از این سازمان زندانها در سال 1996 مشخص شده در پیش بازدید، با توجه به گزارش های بین المللی صادر شده در سال بعد ( 1997)، خرید و فروش با شرایط حقوق بشر در ایران، هیچ سلامت یا مراقبت از مواد غذایی به اندازه کافی نیز در مورد موارد سلول انفرادی و تجاوز به زنان در زندان صحبت کردیم، اما آنها چنین مواردی مستند نشده است. 

3- بازداشت

ابراهیم یزدی، که در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا و وزیر امور خارجه در اولین دولت در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1975 تشکیل درمان، آن بود، و هنگامی که او سعی به اجرا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و پارلمانی، در مواجهه با مخالفت شدید از محافظه کاران، چندین مقاله در انتقاد از رفتار سیاسی رژیم ایران نوشت ، و سپس، نامه ای سرگشاده به محمد خاتمى رئیس جمهور با پنجاه روشنفکران امضا و از دولت خواست به حقوق مخالفان سیاسی احترام بگذارد و یک تغییر در عمل سیاسی روش از جمله گسترش حاشیه دموکراسی، که او در نظر گرفته محافظه کاران پایه های سبز سیستم تمسخر لامی که بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران، برای یک مدت طولانی، قبل از اینکه به تازگی منتشر شده بازداشت شد و در اواسط ماه مارس، رئیس دادگاه های انقلاب در حجت الاسلام علی مبلغان تهران حاکم انحلال تمام فعالیت های جنبش را پس از پرتاب مقامات ایرانی 12 از اعضای آن دستگیر، آمد به شایستگی از مبلغ حکم داد که جنبش حال برنامه ریزی برای حرکت که افکار عمومی را تحریک کند.

4- سیستم قضایی

مدافعان حقوق بشر از سیستم قضایی در ایران متهم به اندر تاثیر محافظه کاران، و بازگشت بسیاری از موارد نقض حقوق بشر به قضاوت انقلاب است که توسط دادگاه محافظه کار کنترل، که در آن در ایران وجود دارد دو نوع از دادگاهها، سنتی صلاحیت بیش از جنحه و موارد جنایت، دادگاه انقلابی تاسیس در سال 1979 پس از انقلاب اسلامی و مقابله با مسائل سیاسی و جرائم مربوط به توهین به اسلام یا خود الهی است.

5- آزادی بیان

آزادی بیان يكي از مسائل اصلی است در رابطه آماده به پیشروی دموکراسی برای ایران آمده، دیدگاه های متنوع بین کسانی که می خواهند برای حفظ سیستم ایجاد شده توسط آیت الله خمینی در دوران انقلاب، جنگ هشت ساله با عراق، و مایل به توسعه و متوجه است که عدم انجام این کار ممکن است به سرنگونی طیف آن منجر شود.

انتخابات مجلس و ریاست جمهوری در سال 1997، فضای سیاسی در ایران به عنوان یک کل تغییر کرده است، این آب و هوا که آزادی بیان در مطبوعات ساخته شده، به ویژه موضوع جنجال های زیادی را در سال های اخیر است.

در این نظارت، کتاب هیچ سانسور مقدماتی در روند چاپ و نشر در ایران وجود دارد، اما وزارت پس از انتشار یک جستجو برای مسائلی که آن را در نظر توهین آمیز به اصول مذهبی که بر اساس آن جمهوری اسلامی، و یا کسانی که مسخره از مقدس و اصول از کشور، و جلوگیری از گردش علاقه مند است.